У Донецькому обласному художньому музеї протягом багатьох років експонувалися виставки малюнків талановитих дітей Донеччини. З цих виставок до музейної колекції надійшли кращі твори юних художників.

Музей вирішив передати роботи дітей своєму відділу - Музею народної архітектури, побуту та дитячої творчості у селі Прелесне Слов’янського району у складі виставки «Зачарований світ дітей Донеччини».

На виставці представлено сорок творів юних вихованців студій образотворчого мистецтва, художніх шкіл та гуртків Донецької області. Роботи виконані дітьми віком від семи до шістнадцяти років на папері та картоні в різних техніках: колажі, акварелі, гуаші, пастелі, а також кольоровими олівцями та гелієвої ручкою. Теми малюнків теж різноманітні: родина, друзі, рідне місто, природа краю, домашні улюбленці, підводне царство, космос та інші. Кожна дитина розкриває свої творчі здібності, реалізує потаємні задуми та розширює світ своїх захоплень у пейзажі, натюрморті, анімалістичному та побутовому жанрах. Юні художники у фарбах та лініях відображають своє розуміння повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба», малюють улюблених героїв казок «Синя борода», «Принцеса на горошині», «Снігова королева». Малюнки дітей демонструють не лише подорож у казку. Через дитячу уяву ми звертаємося до глибинних традицій української культури.

Дітей надихають на творчість не лише кольори рідного Донецького краю, а й дивовижна, неповторна краса мальовничої України.

Виставка дитячих робіт допомагає нам згадати забуті кольори нашого дитинства та побачити навколишній світ іншими очима. Вона вчить берегти природу і все, що належить їй, любити рідну країну і бути відповідальним за її долю, цінувати теплі відносини: турботу, кохання.

Чарівний світ очима дітей Донеччини – це країна мрій. Діти сонячними барвами передають дорослим свій світ, і ми повинні зберегти його чистим та добрим.