Новини компаній
13:00, 9 вересня

Для чого потрібен сервіс Whois

Новини компаній
Для чого потрібен сервіс Whois , фото-1

Whois – один з сервісів за допомогою якого можна отримати багато важливої інформації про домен. Можна дізнатися, якою була дата реєстрації, а значить – і який вік домену. Крім цього можна отримати контактні данні людини або організації, якій належить даний домен. Це може бути дуже зручно в декількох випадках.

Для чого це взагалі потрібно

Важлива причина, яка робить Whois популярним полягає у тому, що за його допомогою можна швидко та зручно подивитися чи вільний конкретний домен. В тих випадках, коли ніяка інформація не показується у сервісі, це буде означати що даний домен вільний. А це значить, що ви можете його зареєструвати та використовувати.

Але це не єдина причина його популярності. Оскільки таку перевірку на зайнятість домену можна зробити просто під час того, коли ви будете придумувати назву. Для цього потрібно просто вбивати варіанти, які ви розглядаєте в певній доменній зоні.

Головна цінність цього сервісу полягає в іншому. А саме в тому, що за його допомогою можливо максимально просто отримати інформацію про власника. За його допомогою також без проблем подивитися, коли саме домен зареєстрували. Така перевірка може бути корисною не тільки якщо ви вирішите придбати домен. Дані про терміни реєстрації домену також будуть корисні, якщо вам потрібно буде заключати з його власником будь-які угоди. Це допоможе правильно вибрати партнерів, використовуючи для аналізу доступну інформацію.

Це є дуже актуальним, оскільки доволі часто шахраї відкривають нові сайти, які працюють короткий термін, де розміщують дуже вигідні пропозиції. Якщо перевірити інформацію про домен та побачити, що він був створений тільки нещодавно, можна буде взагалі не сумніватися в тому, що це обман.

Якщо вам потрібен сервіс тільки для того, щоб вийти на власника, то слід відразу враховувати, що це не у всіх випадках дасть позитивний результат. Оскільки в багатьох випадках ця інформація захищається на рівні реєстраторів. Також, згідно з правилами реєстрів, вона може бути просто схована.

Також не слід сліпо довіряти інформації про власника, оскільки він може вказати не свої справжні дані. При цьому, у вас все одно буде змога отримати контакти власника та вийти з ним на зв’язок. Але це можна буде зробити не напряму, а використовуючи форму зворотного зв’язку.

Де можна отримати цю інформацію

На сьогодні існує декілька можливостей отримати інформацію за допомогою Whois. В першу чергу можна скористатися послугами компанії, яка займається реєстраціями доменних імен. Сучасні вимоги ICANN зобов’язують абсолютно усіх реєстраторів мати окрему сторінку на своєму сайті, де буде розміщено такий сервіс. Таким чином використовувати Whois дуже просто.

Інший варіант – скористуватися вузькоспеціалізованим сервісом, який надає ту саму інформацію. Для цього достатньо вбити в будь-яку пошукову систему свій запит і ви відразу отримаєте декілька найбільш релевантних варіантів.

Підсумки

На сьогодні, сервіси Whois є одним з найважливіших інструментів для роботи веб-майстра. З їхньою допомогою можна отримати масу корисної інформації, що дозволяє зв'язатися з власником доменного імені або IP-адреси, перевірити приналежність сайту до конкретної компанії тощо.

Сервіс може бути дійсно дуже корисним у тих випадках, коли вам потрібно:

  • Побачити інформацію про сайт.
  • Виявити сайт-одноденку або шахрайський ресурс.
  • Зрозуміти, чи можна зареєструвати певний домен.
  • Зв'язатися з адміністраторами ресурсу, розміщеного на домені, для купівлі або продажу іншого домену.
  • Отримати інформацію про реальну адресу компанії.
  • повідомити адміністраторів ресурсу про випадок порушення інтелектуальних прав.
  • Перевірити працездатність сайту.
  • Зібрати статистику про ресурс конкурента. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...