Домашнє завдання, яке видає учитель, в ідеальних умовах і при належному підході дозволить дитині не тільки закріпити матеріал, а й дізнатися щось нове, набути впевненості в термінах і формулах, якими він маніпулює. Іншими словами, домашнє завдання – невід’ємна і важлива частина самостійного навчання.

Однак багато учні та їх батьки вже встигли помітити, що на прилавках спеціалізованих магазинів і навіть в Інтернеті з’явилися, так звані, готові домашні завдання або відповіді гдз. Чи варто їх купувати, як вони можуть вплинути на навчання, які їхні переваги та недоліки? Якраз про це ми і поговоримо.

До беззаперечних переваг готових домашніх завдань належить і те, що вони дозволять наверстати пропущений дитиною матеріал, адже всім відомо, що іноді 2-3 пропущених уроків виявляється достатньо для того, щоб учень втратив інтерес до навчання в цілому.

До того ж, при правильному підході, тобто коли батьки контролюють процес навчання, ГДЗ розвивають уміння та схильності до самостійного навчання,що згодом знадобиться для успішного навчання у ВНЗі, де рівень та багаж здобутих знань залежить в першу чергу від бажання студентів та від їхніх старань.

При цьому слід розуміти, що про переваги ГДЗ мову доцільно вести виключно у випадку, коли батьки активно допомагають дітям в процесі навчання – інакше, якщо така книжка потрапить до рук дитини, рано чи пізно її підготовка до уроків перетвориться в банальне списування.