• Головна
  • Розлучення без клопоту: можливі варіанти
Новини компаній
19:01, 28 квітня 2023 р.

Розлучення без клопоту: можливі варіанти

Новини компаній

Подати на розлучення в Україні через суд просто, набагато складніше вибрати правильний алгоритм дій та підготувати документи так, щоб вдалося вирішити питання швидко, недорого та не перевантажуючи нервову систему. До травня 2021 року у разі дистанційної процедури люди обирали між двома способами: сервісами юридичних компаній та «Електронним судом». Однак другий варіант втратив свою актуальність, оскільки законодавці внесли зміни до ЦПК України, зобов'язавши позивачів розсилати копії документів, підготовлених для суду, іншим учасникам процесу та доводити це «Електронному суду». Після виправлення ст.43 ЦПК у охочих оформити розірвання шлюбу через суд онлайн залишається лише один варіант - спеціалізовані сервіси, наприклад, «Підпиши та Перешли».

Розлучення без клопоту: можливі варіанти, фото-1

Розірвання шлюбу онлайн без суду: можливі варіанти

Обійтися без участі у процесі судової інстанції вдається, якщо виконано 2 умови:

  • у пари, що розлучається, немає спільних неповнолітніх дітей;
  • ніхто з подружжя не збирається перешкоджати розірванню шлюбу.

У цьому випадку розлучення в Україні оформляють через РАГС. Щоб розлучитися, можна подати заяву через dracs.minjust.gov.ua та записатися для відвідування РАГСу. Для оформлення документів потрібне особисте відвідування держоргану.

Перешкоди для розлучення онлайн через суд

У більшості випадків бажаючі розлучитись повністю віддалено подають до суду за допомогою онлайн-сервісів. Однак і така процедура не завжди можлива. Позитивного результату навряд чи буде досягнуто, якщо:

  • Розірвання шлюбу заважають норми, прописані у законодавстві: дружина вагітна, дитині менше 1 року.
  • Існують обставини, що перешкоджають розлученню онлайн: батьки не можуть домовитися щодо подальшого місця проживання дітей або дитина житиме з батьком; Необхідно розлучитися з іноземцем, ув'язненим тощо.

Водночас відмова одного з подружжя розлучатися не є серйозною перешкодою для розірвання шлюбу. Це може вплинути лише на тривалість розлучення. Кожен громадянин має право будувати своє особисте життя на власний розсуд. Якщо дружина вагітна або в сім'ї малолітня дитина, розлучення неможливе доти, доки мають місце ці обставини, не більше.

Класифікація справ про розлучення у суді

Якщо подати на розлучення після укладення договору подружжя, це прискорить розірвання шлюбу. Однак угода має бути засвідчена у нотаріуса та складена юридично грамотно, що тягне за собою додаткові витрати.

Дещо довше, але дешевше проходить розлучення, коли подружжя заявляє суду, що їм не вдалося дійти згоди щодо розірвання шлюбу. В цьому випадку відсутні витрати на укладання угоди між подружжям.

Найнеприємніший варіант - коли одна зі сторін чинить опір розлученню, наймає адвоката, який затягує справу. Розірвання шлюбу між конфліктуючим подружжям може тривати 6 місяців і більше.

Якщо немає бажання наймати юриста, вникати у всі ці нюанси - варто подумати про звернення до онлайн-сервісу, наприклад, у «Підпиши та Перешли».

Розлучення онлайн без паперової тяганини

Сервіс «Підпиши та Перешли» працює за технологією, пов'язаною з формуванням «СМАРТ-посилки»:

  • Клієнт заповнює онлайн-анкету.
  • Юристи компанії обробляють отриману інформацію, формують індивідуальний пакет документів і направляють Новою поштою.
  • Клієнт підписує папери, проставляє дати та пересилає до суду.
  • Юристи «Підпиши та Перешли» стежать за перебігом справи та за необхідності виконують додаткові процесуальні дії.

Компанія гарантує успішне розірвання шлюбу онлайн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...