Як у Вінниці переселенці з Донеччини навчились "Технології добра" у школі волонтерства, - ФОТО
В Донецькому обласному дитячо-молодіжному центрі 6 травня відбулось маленьке свято - випускний школи волонтерства "Технологія добра".
Новостворену волонтерську когорту Донецького обласного дитячо-молодіжного центру на Вінниччині сформували молоді люди з числа внутрішньопереміщених осіб у місті Вінниця. Результатом тримісячного навчання стали 3 волонтерські проєкти, які реалізували наші випускниці, розповіли 62 у Донецькій ОВА.
Проєкт "Вдячні лапки"
Поставив за мету зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях Вінниці через залучення громадськості до цієї проблеми та допомогти тваринам, які наразі перебувають в притулку.
Волонтерки розробили і виготовили інформаційні флаєри про тварин з притулку і провели інформаційні кампанії в своїх громадських осередках, а саме: школах, де вони навчаються і мікрорайонах, де вони мешкають. Окрім того, було проведено акцію зі збору макулатури і зібрано 150 кг сировини. Завдяки проведеним акціям зібрано близько 1000 грн. На виручені кошти закупили і передали у притулок смаколики для тварин.
Проєкт триває, волонтерки не лише продовжують збір макулатури, а й активно спонукають мешканців Вінниччини адоптувати тварин з притулку в свої сім'ї.
Проєкт "Другий шанс"
Команда поставила амбітні цілі з прибирання і подальшого облаштування зони відпочинку на ділянці прибережної території П'ятничанського озера у Вінниці. 30 квітня відбулась толока з прибирання обраної ділянки, де було зібрано 65 мішків сміття. Для проведення цієї акції волонтерки школи волонтерства долучили 6 організацій і зібрали 25 волонтерів.
На день випускного школи волонтерства, команда втілила першу частину проєкту і попереду робота над фандрейзингом і облаштуванням відпочинкової зони лавочками та смітниками. Впевнені, що із таким завзяттям, як у членькинь команди "Другий шанс", у них все обов'язково вийде.
Проєкт "Писанкарство"
Мав на меті популяризацію писанкарства та ознайомлення з історією цього виду мистецького розпису задля збереження культурної спадщини. За час реалізації проєкту було проведено 8 майстер-класів з розпису писанок для дітей і дорослих і охоплено понад 150 людей у м. Вінниця.
Мета будь-якого волонтерського проєкту - це позитивна зміна. Як доводять результати проєктів - кожен проєкт створив такі зміни.
Всі учасниці, які відвідували 90% занять отримали відповідні сертифікати, а найбільш активні волонтерки також подарунки (худі, рюкзаки, портативні зарядні пристрої).
ї.