Донеччани презентували “Свободу” до Дня народження Могилянки, - ФОТО
У Києві впродовж тижня можна познайомитися із творчістю двох художників-переселенців з Донецька - Сергія Ткаченка та Сергія Вільгановського.
12 жовтня на урочистому відкритті виставки, яка стала подарунком до річниці Києво-Могилянській академії та відбувається в її стінах, побувала журналістка 62.
«Свобода», Сергій Ткаченко. Фото: Єлизавета Шибаєва
15 жовтня виконується 408 років найстаршому вишу сучасної України, однією з головних цінностей якого є свобода, воля. Виставка донецьких митців також отримала назву «Свобода». За словами організаторів, вона присвячена минулому, теперішньому та майбутньому України, і вперше організована в навчальному закладі. Кожна з картин має QR-код, що дозволяє за допомогою смартфону не просто прочитати їхній опис, а навіть прослухати його у аудіозапису.
«З цими картинами ми робимо виставку вже втретє, і на кожній з виставок акцентуємо увагу на різних цінностях, - каже художник-переселенець, громадський діяч Сергій Ткаченко. - На кожній з них є своя титульна, головна, робота. На першій виставці це була картина “На вістрі майбутнього”, на другій - “Смерть Кощія”, а зараз — “Свобода”.
Однією з найбільш яскравих картин виставки є «Чужий - реалії». «Я використав «Чужого» як символ рашистської навали, тому що він не вбивав людей, а робив з них «інкубатори”, відкладаючи всередину ембріони, тобто «лічину сепаратизму». Поступово вона розвивається й колись вилізе таким самим чудовиськом», - пояснює свій задум автор твору професійний художник, артдиректор та викладач студії «Vil Ganovskiy T-Studio» Сергій Вільгановський.
«Чужий - реалії», Сергій Вільгановський. Фото: Єлизавета Шибаєва
Виставку можна безкоштовно відвідати протягом наступного тижня у стінах Факультету правничих наук НаУКМА за адресою вул. Волоська 8/5, 4 корпус, 3-й поверх.
Сергій Ткаченко народився та виріс у Кропивницькому. Близько 20 років мешкав у Донецьку, де зі студентських років займався розвитком громадського руху. Після початку військової агресії РФ на сході України змушений був разом із родиною переїхати до Києва.
Сергій - знаний експерт із розвитку громад, керівник проєктів Офісу Ради Європи в Україні (Венеційська комісія). Писати картини почав саме в цей час, тому біль і страждання людей, які втратили свої домівки, часто знаходять своє відображення в його творах. Живопис і малювання обрав як один з інструментів пізнання навколишнього світу та пошуку внутрішніх сенсів.
Сергій Вільгановський також донеччанин. У 1984 році він закінчив художню школу, а потім навчався в Донецькому художньому училищі. Неодноразово ставав лауреатом національних та міжнародних виставок картин, малюнків, плакатів. У Донецьку після окупації частини Донецької та Луганської областей у 2014 році залишилися близькі родичі пана Сергія, тому тема переселенців, окупації та війни для нього близька і зрозуміла.
Єлизавета Шибаєва, фото авторки