З початку вторгнення рф 1 мільйон 370 тисяч цивільних мешканців евакуювали з Донеччини
На Донеччині триває обов’язкова евакуація населення та примусова евакуація родин з дітьми із населених пунктів в зоні активних бойових дій. З початку повномасштабного вторгнення рф з області було евакуйовано 1 мільйон 370 тисяч осіб.
Про те, як триває процес евакуації говорили під час засідання Координаційного штабу з питань проведення обов'язкової евакуації населення в умовах воєнного стану під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
Участь у засіданні взяли заступники голови Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко та Олександр Шевченко.
На порядку денному також стояли питання про проведення обов’язкової евакуації в примусовий спосіб родин з дітьми з окремих населених пунктів Донеччини, де ведуться активні бойові дії та щодо потреби в евакуації вихованців реабілітаційного центру «Милосердя».
Заступник голови Донецької ОДА Ігор Бойко доповів про те, як триває процес евакуації на Донеччині. Він повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення силами органів влади усіх рівнів, а також добровольчих формувань та волонтерів евакуйовано близько 1 370 000 осіб цивільного населення, з них більш ніж 164 080 дітей та близько 42 990 осіб з інвалідністю.
«Наразі на території області перебуває близько 514 тисяч цивільного населення. Ми продовжуємо інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями через всі доступні інформаційні ресурси. Місцеві військові адміністрації, волонтери, військові та поліція спілкуються з людьми в громадах, пояснюють важливість евакуації та збереження життя», - зазначив він.
Також заступник очільника області додав, що зараз значно збільшилась кількість ракетно-артилерійських обстрілів в деяких населених пунктах Курахівської громади, де залишається 28 дітей, а саме в селах Успенівка, Ганнівка, Веселий Гай та Трудове.
Заступник голови ОДА Олександр Шевченко повідомив, що наразі у Покровському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Милосердя» послуги отримують 28 вихованців, ще 9 - дистанційно.
«Розглядається можливість розміщення всіх вихованців Центру у супроводі батьків/опікунів, або осіб, які їх замінюють, у спеціалізованих структурних підрозділах комунальної установи «Центр реабілітації осіб з інвалідністю» Закарпатської обласної ради, а також відбувається пошук місця для релокаії Центру разом з персоналом», - повідомив заступник голови ОДА.