На Донеччині розібрали Курахівську ТЕС на запчастини для ремонту інших електростанцій
Курахівська теплоелектростанція, розташована на Донеччині, цього року була демонтована. Так вона буде використана хоча б по запчастинах для ремонту інших постраждалих обʼєктів енергетичної інфраструктури.
Про це повідомляє WSJ.
Навесні Росія відновила атаки на енергосистему України, внаслідок чого було знищено приблизно половину генераційних потужностей. З наближенням зими очікувалося, що це призведе до ще більшого навантаження на систему, оскільки в холодну пору року попит на електроенергію зростає.
WSJ підкреслює, що компанія ДТЕК шукала запчастини на виведених з експлуатації електростанціях у Європі й організовувала «човникову дипломатію» з переговорами, які тривали між Брюсселем, Берліном і Вашингтоном.
Однак на доставку необхідного обладнання знадобилися місяці. Щоб підготувати енергетичну систему до холодів, ДТЕК вирішила розібрати Курахівську ТЕС на деталі.
«Це основне джерело обладнання. У нас не було іншого виходу», — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
Курахівська ТЕС спочатку працювала навіть під час постійних обстрілів з боку Росії. Але навесні російські війська зруйнували міст, через який до електростанції постачали вугілля. Без цього постачання ТЕС була змушена призупинити роботу.
Відновити інфраструктуру, коли все так близько до фронту, стало неможливо. Тим паче, Курахове постійно під обстрілами.
Усі співробітники були залучені до демонтажу Курахівської ТЕС. Цей процес виявився складним: обладнання важило сотні тонн, а транспортування його здійснювалося автошляхами. Єдине залізничне сполучення з електростанцією також було зруйновано.
Трансформатори настільки важкі, що зламали гідравліку, які використовувалися для їх переміщення. Також були проблеми з вантажівками: їхні шини часто лопалися. Для зміцнення мостів також довелося вжити додаткових заходів, бо вони прогиналися.
Демонтаж Курахівської ТЕС завершився влітку. Завдяки частинам, які були отримані з цієї станції, вдалося відновити понад 60% енергетичної потужності, втраченої Україною після російських атак.
З об’єкту вивезли все, крім котлів та інших громіздких елементів для транспортування. Однак у ДТЕК запевнили, що відновлять ТЕС, щойно безпекова ситуація це дозволить.