Почувши, що водій раптово виїхав на зустрічну смугу і спричинив смертельну аварію, ми зазвичай думаємо, що у нього стався інфаркт чи інсульт. Тим часом він зазвичай просто засинав за кермом. Лікар сомнолог Київ підтверджує, що будь-яка людина з нічним обструктивним апное сну є потенційним винуватцем нещасного випадку, під час якого вона може вбити себе або когось іншого. Хоча не у всіх, хто хропе, є апное, не буває апное без хропіння. Тому всім, хто хропе, необхідно пройти тестування в цьому напрямку, щоб виключити апное, що є більшим ризиком смерті не тільки за кермом.

Коли у вас апное?

Апное часто виникає у чоловіків із зайвою вагою, особливо в області потилиці. Тож лікарі говорять про т. зв критерій коміра - розмір понад 40 вже тривожний розмір. Часто гіпертонія і цукровий діабет йдуть рука об руку з апное, тому у тих, хто має ці захворювання, ця проблема також може виникнути вночі.

Хороша новина полягає в тому, що апное можна вилікувати. І тоді не тільки знижується ризик смерті, а й покращується якість сну, денний настрій та сексуальна працездатність. Буває навіть, що депресія, з якою психіатри не могли впоратися за допомогою ліків, зникає.

На жаль, як кажуть лікарі, в нашій країні ця проблема не існує для професійних водіїв. Лікарі підозрюють, що водії під час тестів просто не визнають своїх проблем (навіть приховують хропіння), або деякі лікарі не доручають детальну діагностику кандидатів у водії, щоб не позбавити їх можливості займатися своєю професією.

На жаль, більшість тих, хто хропе, вважають, що це має бути так, і навіть не намагаються з’ясувати причину проблеми. А тим часом, мабуть аж 35% люди, які хропуть, страждають на апное сну, тобто під час сну у них бувають моменти (іноді їх багато), коли вони перестають дихати і піддають організм (в тому числі мозок) гіпоксії.

Чому ви хропите?

Під час сну знижується тонус м’язів, в тому числі горла і язика. Вони стають частково млявими, а потім задня частина горла опускається, торкаючись кореня язика. Залишається невеликий зазор, який дозволяє вам нормально дихати уві сні. Коли дихальні шляхи перекриті, стає важко потрапити повітрю в легені, і звідси дивні нічні звуки.

Наприклад, хропіти можуть люди з відхиленою носовою перегородкою, подовженим м’яким піднебінням, збільшеними мигдаликами, язичком або іншими відхиленнями в будові дихальних шляхів. Повні люди, які страждають на гіпертонію, частіше хроплять вночі, але цьому може сприяти і більша кількість алкоголю.