Для нормального руху по судинах кров має бути достатньо текучою. Гемостаз - це біологічна система, яка, зберігає рідкий та плинний стан крові, але зупиняє кровотечі шляхом згортання (коагуляції). Отже, коагулограма – це лабораторний тест, який оцінює, ефективність роботи гемостазу.
Коагулограма – це комплексне дослідження чотирьох базових показників, пов'язаних з системою згортання крові. Порушення у роботі цієї системи виникають не у всіх і не завжди й можуть призводити до тромбозів та кровотеч, що особливо важливо при підготовці до операцій. Але й не лише. За наявності генетичної схильності збої можуть виявитися в ситуаціях підвищеного тромботичного ризику - під час вагітності, на фоні приймання оральних контрацептивів, травми, тривалої іммобілізації, наприклад, при переломах кінцівок.
Лікарі рекомендують коагулограму:
- тим, хто лише планує народження дитини, вагітним;
- пацієнтам під час підготовки до операцій;
- людям зі схильністю до кровотеч і тим, у кого з'являються гематоми («синці») навіть від легких забитих місць;
- за наявності хвороб печінки та серцево-судинної системи.
Якщо ви підпадаєте під ці показники, коагулограму ви можете сдати у лабораторії Nikolab, яка має сучасне обладнання, та досвідчених фахівців.
Розвіяти побоювання
Комплекс лабораторних тестів надасть повноцінну картину стану вашого гемостазу. Він включає основні показники, за якими лікар-терапевт зможе оцінити, наскільки збалансовано працюють згортання та протизгортання крові. Якщо ви відвідаєте лікаря до аналізу, то можете почути інші назви цього комплексу тестів: аналіз гемостазу, коагулограма, гемостазіограма, аналіз зсідання крові, аналіз на згортання.
Зазвичай зручніше йти до лікаря, маючи на руках результати коагулограми та скринінгу, які ви можете зробити тут https://nikolab.com.ua/uk/koagulograma-doslidzhennya-zgortannya/. До нього входять такі тести:
- Фібриноген;
- Протромбін (протромбіновий час, протромбін за Квіком, МНО);
- Тромбіновий час.
На дані коагулограм впливає приймання деяких препаратів, навіть вітамінів. Тому при відхиленнях в аналізі обов'язково повідомите лікаря, що, як довго і в якому дозуванні ви приймаєте. Краще навіть взяти інструкцію від препарату з собою на прийом.
Не мучиться сумнівами, чи все у вас гаразд! Здавайте аналізи та консультуйтеся за їхніми результатами у лікарів.