Брекети на зуби: сучасна методика в ортодонтії

Ситуація, коли зуби неправильно розташовані, призводить до наступних проблем: труднощі з жуванням, мовленням, зубна атрофія, низька самооцінка через зовнішній вигляд. Інноваційна стоматологія дозволяє коригувати недосконалості за допомогою ортодонтичних пристосувань. Для правильного позиціювання зубів і поліпшення прикусу застосовують брекети, ціна яких варіюється залежно від складності системи та матеріалів виготовлення. Коригувальна дія базується на поступовому застосуванні постійного тиску на зуби, щоб поступово перемістити їх у правильне положення.

Виготовляють лінгвальні та вестибулярні моделі, які відрізняються методом кріплення на зубну поверхню. Перший варіант закріплюють на внутрішній стороні, другий — на зовнішній. Обидва методи мають переваги та обмеження, вибір залежить від конкретної ситуації та вимог пацієнта.

Носіння системи вимагає регулярних відвідувань ортодонта, який регулює та замінює дуги. Хоча брекети можуть бути трохи незручними, викликати тимчасові проблеми (чутливість, болючість зубів та ясен), вироби ефективні та дієві. Підходять для людей різного віку: дітям, підліткам, дорослим. Результат — здорова естетична посмішка та збережений функціонал ротової порожнини.

d_jNVtBQMWtScdOc__TVLkVNlST_7NqOVZ-JiLAQoxjWFq9DHJE2gBiRdGcdHCl3q-xAXLdYaXH_VHF1-OlgKdZ8wKKJIlq9ouYsDn1MXbtL_d5skSChSVUSrajr9_174XAGoQqydymynZ7-hoWGuSo

З яких конструктивних елементів складається брекет-система

Правильно підібраний варіант брекетів прискорює термін виправлення зубного ряду та мінімізує дискомфорт при експлуатації. Конструкція складається з таких елементів:

 • Пластина, яка кріпиться до передньої поверхні зуба. Служить базою для інших деталей та забезпечує міцне кріплення протягом лікування.
 • Вигини або дуги. З'єднують брекети на зубах та надають їм тиску. Виконують роль основного інструменту для корекції позиції дентальної одиниці, її вирівнювання та припасування під потрібний прикус. Виготовляють зі спеціального металевого сплаву. 
 • Еластичні модулі або о-подібні кільця. Необхідні для певної гнучкості та регулювання тиску.

Крім того, до складу входять додаткові деталі, такі як килимки захисту слизової оболонки, заглушки для заміщення втраченого зуба, а також нитки або дріт для додаткової фіксації.

Брекети для дорослих та дітей: класифікація виробів

Дентальні конструкції знаходять широке застосування в стоматології завдяки ефективності та безпечності. Вирізняють такі види:

 • Металеві вироби. Складаються з металевих дужок та керамічних пластинок, які кріпляться силіконовими гумками. Конструкція не приховується на зовнішній поверхні зубів.
 • Керамічні моделі мають природний колір, менш помітні. Виготовляються з керамічних матеріалів. Бувають білого або прозорого кольору. Відмінний варіант для тих, хто хоче зробити лікування максимально непомітним.
 • Брекети (Київ та регіони) із захисним покриттям. Додаткове напилення запобігає появі подразнень та вразливості ясен. Ця характеристика важлива для пацієнтів, які мають чутливі ясна або алергічну реакцію на матеріали, які використовуються у системах.
 • Сапфірові варіанти. Комфортні, малопомітні, не впливають на мовлення.

За механізмом дії вироби бувають фіксованими або знімними. Перші кріпляться до зубів та не можуть бути видалені без професійної допомоги, тоді як знімні виймаються самостійно.

Позитивні сторони лікування для тих, хто використовує брекети

Установка системи вимагає спеціального навчання та досвіду. Спочатку стоматолог ретельно аналізує стан зубів і щелепи, вирішує, які саме вироби використати та як їх правильно встановити. Після цього проводиться підготовка поверхні, де будуть закріплюватись конструкції. Протягом певного часу натягується дуга, яка контролює переміщення зубів. Процедура завершується фіксацією для стабільного результату. Переваги методики:

 • коригування положення зубного ряду;
 • ефективність;
 • збережений результат протягом тривалого часу;
 • відсутність алергічних проявів;
 • брекети на верхню щелепу (або нижню) підбирають незалежно від віку пацієнта;
 • швидке звикання.

Правильний догляд також відіграє важливу роль. Регулярна гігієна запобігає утворенню бактеріального нальоту та карієсу. Ортодонти рекомендують використовувати спеціальну щітку для чищення системи та міжзубних проміжків. Слід уникати жорстких або липких шматочків їжі, які можуть пошкодити дугу.