спонсорована стаття/ реклама

Багато хто чув про скандинавську ходьбу, дехто із вас бачив людей, які, взявши у руки палиці для ходьби, активно гуляють парком чи набережною. Проте, не всі знають про її суть, а до того – не дотримуються її техніки. Як займатися скандинавською ходьбою для того, щоб вона приносила ще більше користі для вашого організму?

Чим відрізняється скандинавська ходьба від звичайної?

Не варто плутати скандинавську ходьбу та звичайну прогулянку парком, адже вона має комплекс спеціальних кроків та технік, які навантажують різні ділянки тіла. Головним елементом оснащення є  трекінгові палиці, які чимось подібні на лижні, вони допомагають переміщати навантаження на різні ділянки тіла, зменшувати та збільшувати його. Широкий вибір трекінгових палиць можна знайти тут: https://sportano.ua/turistichni-palici.

У чому користь скандинавської ходьби?

Річ в тому, що скандинавська ходьба залучає близько 90% усієї мускулатури. Навантаження розподіляється рівномірно, що вберігає тіло від травматизації та робить його більш струнким та рельєфним.

Окрім цього, скандинавська ходьба має позитивний вплив на хребетний стоп та виправляє поставу. Активне навантаження приводить у тонус серцево-судинну систему. Необхідність тримати рівновагу при ходьбі тренує вестибулярний апарат. Ходьба зміцнює м’язи спини, рук, ніг, пресу. Вона несе позитивний вплив на ментальне здоров’я, покращує сон та допомагає впоратися із депресією. А ще ходьба сприяє збільшенню дихального об’єму, що покращує дихання та газообмін організму, тому скандинавська ходьба рекомендована для людей, що хворіють на бронхіальну астму чи хронічне обструктивне захворювання легень.

Правильна техніка скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба – це не тільки ходьба із палицями в руках. Для того, щоб ваші тренування були максимально ефективними, необхідно освоїти притаманну їй техніку.

  1. Перед тренуванням зробіть невелику розминку, розігрійте м’язи перед навантаженням.
  2. Рухи під час ходьби повинні бути плавними, без ривків.
  3. Під час ходьби здійснюється перекат із п’ятки на носок, рівномірно розподіляючи навантаження.
  4. Тіло повинне рухатись синхронно: ліва рука йде в такт з правою ногою і навпаки.
  5. Під час ходьби спина має бути рівною.
  6. Палиці під час ходьби повинні йти паралельно тілу, не розташовуватися під кутом. Також їх не потрібно виставляти попереду тіла чи спиратися на них, як на милиці.
  7. Коліна при ходьбі мають залишатися прямими.
  8. Руки при відштовхуванні повинні заходити за корпус.
  9. Під час ходьби намагайтеся не згинати лікті, оскільки це зменшить навантаження на плечовий пояс. Як наслідок, ви не зможете спалити стільки калорій, скільки вам би хотілося.
  10. Для того, щоб зменшити навантаження, старайтеся робити менш амплітудні рухи. Якщо ж вам навантаження недостатньо – зробіть ваші рухи  ширшими.

Для того, щоб ваші тренування були якомога ефективнішими, вам необхідні якісні трекінгові палиці. Якщо ви займаєтеся у холодну пору року, не забудьте про рукавиці. Ознайомитися з асортиментом екіпірування для скандинавської ходьби можна за посиланням: https://sportano.ua/brendi/leki.

Яке взуття обрати для скандинавської ходьби?

Взуття повинне мати товсту та профільовану підошву. Звичайне взуття не підійде, оскільки воно не здатне вам забезпечити необхідної амортизації та зчеплення на нерівній поверхні. Для цього виду спорту ідеально підходять туристичні черевики із низьким верхом і зміцненим носком.

Також зверніть увагу на гнучкість підошви, адже при скандинавській ходьбі пальці задньої стопи згинаються більше. Гнучка підошва забезпечує свободу рухів у стопі та гомілковоступневомусуглобі, тому ваша нога не втомлюється.

Обрати зручне взуття для скандинавської ходьби можна за посиланням: https://sportano.ua/brendi/merrell.

спонсорована стаття/ реклама