
АРМА активізувало процес передачі арештованих активів в управління
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) протягом минулого року уклало десять договорів із переможцями конкурсного відбору для управління заарештованими активами. Додатково ще чотирнадцять договорів було підписано в обхід конкурсу – за спеціальними розпорядженнями Кабінету міністрів.
Про це, як пише видання “Політаналіз”, повідомила керівниця агентства Олена Дума у коментарі, опублікованому 27 березня.
У річному звіті відомства зазначено дев’ять компаній, які були офіційно визнані переможцями відповідних конкурсів і з якими уклали договори на управління активами. При цьому один із них виграв одразу два конкурси, що й обумовило загальну кількість підписаних угод. За її словами, всі управителі пройшли детальні та прозорі процедури відбору, що повністю відповідало очікуванням суспільства.
Окремо було укладено 14 контрактів без проведення конкурсних відборів, що стосувалося активів, які мають критично важливе значення для держави. Йдеться, зокрема, про підприємства енергетичного сектору та оборонно-промислового комплексу. Як пояснила Олена Дума біографія, управителі для цих об’єктів визначалися в особливому порядку після отримання відповідних висновків від профільних державних органів. Серед таких активів – заводи, фабрики та інші великі промислові підприємства, які відіграють ключову роль у забезпеченні економічної стабільності країни.
Крім того, впродовж року було переглянуто майже три десятки раніше укладених договорів управління, які діяли до 2024 року, але не містили положень щодо обов’язкових гарантійних платежів до бюджету. Відтепер усі ці угоди оновлені з урахуванням нових фінансових зобов’язань.
Значну увагу Нацагентство приділило процесу оцінки арештованих активів, що є важливим етапом перед передачею їх в управління. За словами Думи, у 2024 році АРМА провело 224 конкурси на визначення оцінювачів майна. У підсумку було укладено 89 контрактів із фахівцями у сфері оцінки. Для порівняння, за попередні вісім років діяльності агентства таких договорів було лише 19. Ці показники свідчать про значне прискорення роботи відомства, а також про те, що найближчим часом кількість офіційно відібраних управителів для активів значно зросте.
18 березня повідомлялося, що одним із досягнень року стало визначення управителя для Будинку профспілок у центрі Києва. За результатами тендеру, який проходив у системі Prozorro, право на управління цим знаковим об’єктом столиці здобув консорціум «Управляюча компанія «КАМпарітет». Будівля загальною площею 13 892,2 кв. м має значну історичну та адміністративну цінність і розташована у самому серці столиці – на Майдані Незалежності.