Геотермальне опалення та водяна тепла підлога. Чому така комбінація найкраща для вашого будинку
Сучасні технології дають суттєву економію в обігріві будинку. Проте всі вони потребують певної кількості різних джерел енергії – електрики, газу, дров або пелетних брикетів. Замінити сонячною чи вітровою енергетикою постачання тепла і енергії вдома на 100% неможливо. Адже ці відновлювальні джерела – не стабільні постачальники струму або тепла.
Проте якщо і не можливо на всі 100% стати автономними у енергозабезпеченні, заощадити на опаленні, можна. Скоротити видатки допоможе енергоощадна, інноваційна і ефективна розробка – тепловий насос, який варто комбінувати із такими технологіями як тепла підлога водяна та енергозберігаючі вікна і двері.
Виконати таке опалення будинку можна за допомогою теплового насоса від українсько-естонської компанії Новітерм. Ця компанія реалізує теплові насоси, створені шведським брендом Thermia та адаптовані під конкретні вимоги користувача. Широкий асортимент виробів та висока якість, витривалість і зручність використання. Все це є характерні особливості цієї перевіреної часом техніки, що застосовує трендові технічні рішення. І водночас – пропонує кращі напрацювання компанії за десятиріччя роботи на ринку теплових насосів.
Як реалізувати такий проєкт та отримати високу ефективність
Для кращого ефекту і отримання більшого коефіцієнта економії, що може досягати 80%, використовують геотермальне опалення. Це – найпотужніша із систем опалення та кондиціонування, де використовується принцип концентрації теплової енергії із довкілля. Для того, щоб запрацювала така система потрібно мати глибоку свердловину. Вона сягатиме глибини ґрунту, де є постійна незмінна температура. В цій свердловині циркулює технічна рідина, яка і концентрує тепло, віддаючи його внаслідок швидкого випаровування та під високим тиском.
Комплексний підхід до опалення приватного будинку передбачає економне ставлення до здобутих кіловатів тепла. Щоб не втрачати жодної калорії, використовуються ощадливі та водночас надійні і стійкі системи передачі тепла у простір кімнат. Як вже зазначалось, найкраще застосовувати систему теплої підлоги, де у вигляді величезного радіатора і з високою ефективністю, застосовується труба для теплої підлоги. Вона може укладатись на поверхню у спеціальних пакетах чи просто у змієвидній формі прокладатись під підлогою. Зверху труби можна залити цементним розчином, покласти керамічну плитку або інше фінішне покриття
Переваги реконструкції теплозабезпечення за допомогою теплового насоса
Варто вказати на три переваги, які отримує власник теплозабезпечення за допомогою теплового насоса. Перша і найголовніша – ефективність використання теплового насоса у поєднанні з енергоефективною теплою підлогою – 85%. Це майже рекордний показник економії.
Друга і не менш значна перевага – капітальні інвестиції в облаштування теплового забезпечення швидко окупляться. Якщо це двоповерховий заміський котедж чи великий будинок у місті, термін окупності будинку складає не більше 3 років. Найтриваліше окупається така система у невеликих будинках – за 5-7 років. Взагалі є правило – чим більша площа опалення у будинку, тим більша економія, порівняно із використанням традиційних джерел теплозабезпечення.
Третя перевага – високий рівень автономності. Для роботи системи достатньо невеликої кількості електроенергії від зовнішніх джерел. Якщо є можливість і потреба, замінити можна і це джерело:
- на постійно – за допомогою гібридної сонячної мікроелектростанції;
- тимчасово – за допомогою живлення від бензинового чи дизельного генератора.
Таке резервування живлення допоможе за потреби і влітку. Особливо, коли замість споживання електричної енергії можна використовувати активно генеруючі можливості сонячної мікро-електростанції.