Більшість із нас хоча б раз у своєму житті замовляла суші, але хто знає, що таїть у собі ця страва – користь чи шкоду. Якщо ви ще не їли суші, то певне сумніваєтесь чи варто їх купувати. Є певні факти, котрі здатні переконати навіть найбільшого скептика.

Суші – надзвичайно корисна страва, адже її готують з морепродуктів, які насичені мікроелементами та вітамінами. Споживання риби та кальмарів здатне покращити розумову діяльність і роботу серця, поліпшити стан судин. Правда, мова йде про страви, які не проходять термічну обробку, адже під дією високих температур знищуються мікроелементи та вітаміни. Це прикро, та не критично, адже до суші подають імбир, який теж є джерелом корисних елементів. Він надзвичайно корисний у сезон застуд і може використовуватися в профілактичних цілях, бо належить до природних імуностимуляторів. Більш того, імбир покращує травлення, його радять кожному, хто мріє про струнку фігуру.

Окрім риби та морепродуктів до складу суші входить рис. Без нього не можливо приготувати цю популярну страву. Японці його цінують, адже до складу рису входить величезна кількість білка та вуглеводів і, в ньому зовсім немає жиру. Разом з тим, крупа багата на мікроелементи й вітаміни. Чи варто дивуватися, що японці відомі своїм довголіттям та рідко потерпають від ожиріння.

Цікаві факти

На думку японців, справжні суші роблять лише поблизу моря, тому вони замовляють їх переважно в ресторанах, що розташовані недалеко від берегової лінії. Цю їжу вони полюбляють більш аніж шоколад, крім того, вона також допомагає побороти депресію. Сушист – це професія, що варта поваги. Щоб осягнути всі її тонкощі, слід витратити на навчання 5 років, а потім спеціаліст зможе приготувати справжній шедевр, можливо навіть суші із комах. Так, існують і такі незвичайні рецепти, хоча вони не користуються попитом навіть серед японців.

Американці віддають перевагу ролам Каліфорнія та Філадельфія. Служба доставки суші у Львові привезе клієнту будь-яку обрану ним порцію, а США вона б обов’язково була подвійною. Смаки японців та європейців доволі різняться. Наприклад, вони більше полюбляють страви, загорнуті у водорості. На Заході ж більш цікавою здається їжа з листком норі у середині.

А чи знаєте ви як виглядає ікра летючої риби? Так, вона безбарвна, та як і шматочки імбиру, фарбується. Як би то не було, але суші – смачні та корисні. Вони не зашкодять організму, якщо їх споживати, керуючись відчуттям міри.