• Головна
  • Прокурори повідомили про підозру катам з «військової комендатури днр», які били, катували та імітували розстріли цивільних
10:52, 18 липня 2025 р.
Надійне джерело

Прокурори повідомили про підозру катам з «військової комендатури днр», які били, катували та імітували розстріли цивільних

Прокурори повідомили про підозру катам з «військової комендатури днр», які били, катували та імітували розстріли цивільних

Чотирьом представникам так званої «військової комендатури днр» заочно повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з цивільними на окупованій Донеччині.

Слідство встановило, що бойовики викрадали місцевих мешканців, били, катували струмом та погрожували стратою. Їхні дії кваліфіковані як воєнний злочин. За даними Донецької обласної прокуратури, один з епізодів стався у Макіївці.

Троє бойовиків затримали місцевого жителя просто на зупинці громадського транспорту, звинувативши у порушенні комендантської години. Його доставили до приміщення «військової комендатури №4», де змусили провести ніч у підвалі без світла, вентиляції чи ліжка. Вранці так званий «комендант» пригрозив розстрілом, після чого його підлеглі почали жорстоке побиття — прикутий кайданками чоловік не мав можливості оборонятися.

В іншому випадку сам начальник «комендатури» катував затриманого, домагаючись зізнання у проукраїнських настроях. Його били ногами, кийком по нирках, застосовували електрошокер, душили та погрожували стратою. Чоловіка виводили у двір, ставили обличчям до стіни та імітували розстріл пострілами з автомата.

За словами керівника Донецької обласної прокуратури Павла Угровецького, ці дії не лише суперечать нормам гуманного поводження з цивільним населенням, а й порушують Женевську конвенцію та Додатковий протокол про захист жертв міжнародних збройних конфліктів.

Фігурантам справи інкримінують жорстоке поводження з цивільними, вчинене групою осіб за попередньою змовою, а також віддання наказу про вчинення таких дій (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Усіх чотирьох оголошено в розшук. Досудове розслідування триває.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #прокуратура #кати #Макіївка #ДНР #підозра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення