Стадії лікування наркоманії і алкоголізму

Ефективність лікування наркоманії і алкоголізму в Києві полягає в комплексному і системному підході, розділеному на послідовні стадії. Реабілітаційний центр «Реванш» пропонує поетапну програму, що дозволяє позбутися від фізичної та психологічної залежності, досягти стабільної ремісії і почати життя з чистого аркуша.

Програма лікування наркоманії і алкоголізму

Детоксикація - важливий початковий етап

Перший крок - це програма Детокс, спрямована на очищення організму від залишків наркотичних речовин або продуктів розпаду етилового спирту, токсинів.

Фахівці детоксикацію проводять за допомогою методів:

 1. Фізичний - базується на механічному виведенні залишків допінгу і токсинів. Проводиться за допомогою промивання шлунка, фільтрації, штучної блювоти.

 2. Біологічний - використання вакцин, вітамінотерапії, дієти, фізичних навантажень і сауни для очищення організму.

 3. Медикаментозний - включає в себе постановку очищувальних крапельниць, імунотерапію, введення розчинів і вакцин, які виводять токсичні сполуки з організму хворого.

 4. Хімічний - полягає в використанні кодування, підшивки, введення сорбентів в шлунково-кишковий тракт, проведенні антидотної терапії.

Оптимальний метод детоксикації, а також її тривалість визначається за індивідуальною схемою, виходячи зі стану пацієнта, стадії розвитку патологічного процесу, вікової категорії і цілого ряду інших факторів.

Психологічна реабілітація

Довгострокове, ефективне лікування алкоголізму і наркоманії в Києві ґрунтується на психологічному відновленні. Психологічна допомога починається ще перед госпіталізацією. Фахівці застосовують метод інтервенції, що дозволяє пацієнтові визнати наявність залежності і необхідність сторонньої допомоги для її усунення.

За нею йдуть індивідуальні психологічні консультації, тести, необхідні для визначення можливої схильності до розвитку залежностей і провокуючі фактори. На підставі отриманих результатів психологи підбирають найбільш дієві для клінічного випадку психотерапевтичні методики.

Для боротьби з психологічною залежністю від наркотиків і спиртних напоїв в клініці застосовують такі способи:

 1. Колективна психотерапія.

 2. Програма «12 кроків».

 3. Арт-терапія.

 4. Сеанси сімейного системного-психоаналізу.

 5. Гештальт-терапія.

 6. Заняття в групах взаємодопомоги.

 7. Когнітивно-поведінкова терапія.

Велике значення для успішної психологічної реабілітації має особистісний ріст і духовний розвиток людини, розширення його кругозору і сфери інтересів. Тому в центрі регулярно проводяться творчі заняття, тренінги, лекції, майстер-класи та культурно-масові заходи.

Ресоціалізація - завершення терапії

Соціальна адаптація або ресоціалізація - завершальний етап лікування, від якого залежить довгостроковість отриманих результатів. Основне завдання фахівців на даній стадії полягає в тому, щоб не допустити чергового зриву, рецидиву захворювання після виписки з клініки.

На жаль, повернення у звичне середовище з її реальними проблемами, відсутністю стороннього контролю і спокусами зовнішнього світу часто служать поштовхом, щоб знову почати приймати наркотики і вживати спиртне. Щоб цього не сталося, співробітники наркологічного центру «Реванш» забезпечують своїм підопічним терапевтичний супровід, що передбачає не тільки продовження відвідувань заняття в центрі і психологічну допомогу, а й сприяння у вирішенні соціальних проблем: зміна професії або пристрій на гідну роботу.

Отримати додаткову інформацію щодо умов проживання, вартості та методів лікування у центрі «Реванш» можна, перейшовши безпосередньо на сайт https://lechenie-narkomaniya.kiev.ua .