• «Шахтар» переміг «Інгулець» і збільшив перевагу над «Дніпром-1» до пʼяти очок, - ФОТО, ВІДЕО
00:16, 14 травня 2023 р.

У матчі 26-го туру УПЛ «Шахтар» зустрічався з «Інгульцем».

Наставник «гірників» Ігор Йовічевіч порівняно з попередньою грою повністю змінив атакувальний трикутник: у стартовий склад після травми повернувся Дмитро Криськів, вийшовши на позиції лівого вінгера, праворуч діяв Олександр Зубков, а центрфорварда грав Кевін Келсі, пише пресслужба донецького клубу.

Першого символічного удару по м’ячу завдав захисник Маріуполя та «Азовсталі», капітан 1-го рангу Станіслав Керод. Він є вболівальником «Шахтаря», відвідував матчі команди на «Донбас Арені». Від 2004 до 2022 року проходив службу в Маріуполі – в Донецькому прикордонному загоні та загоні морської охорони. У грудні 2022-го Станіслава Керода було звільнено з полону.

Марні спроби реалізувати перевагу

Поєдинок стартував з тиску «оранжево-чорних», які були близькі до того, аби швидко відкрити рахунок: гострий простріл Коноплі голкіпер перервав ногою, м’яч відлетів на Степаненка, але капітан майже з лінії штрафного пробив над поперечиною.

«Шахтар» переміг «Інгулець» і збільшив перевагу над  «Дніпром-1» до пʼяти очок, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Слідом був шанс у Криськіва, який на добиванні трохи не влучив у правий кут.

Після дебютної активності команди застрягли в єдиноборствах, а в середині тайму обмінялися небезпечними моментами: Келсі невдало підставив ногу під дальній постріл Судакова і завадив м’ячу влучити в ціль, а у відповідь Головкін зважився на удар по центру – Трубін потягнув з-під поперечини.

Не вдалося донеччанам реалізувати перспективні штрафні (Матвієнко поцілив у руки воротарю, а Судаков – у партнера в стінці), ще кілька спроб гостей прийшлися в блоки. Тож до перерви – без голів.

Вирішальний гол Коноплі й логічний результат

Початок другої половини ознаменувався серією гольових нагод. Так, на удар Сітала на ближній штанзі зреагував Трубін, біля протилежних воріт Криськів з кількох метрів з відскоку пробив над поперечиною, а Бондар потужно зарядив з-за меж штрафного – Паламарчук не без проблем відбив.

І все ж на 51-й хвилині «Шахтарю» вдалося вийти вперед: Матвієнко виконав кутовий з лівого флангу, а Юхим Конопля вдало зіграв на ближній стійці, головою переправивши м’яч у сітку – 0:1.

Майже одразу автор гола зазнав ушкодження, і його замінив Гочолеішвілі, також на поле вийшов Сікан.

За кілька хвилин Матвієнко міг стати автором ще одного асисту, проте з його прострільної передачі Криськів із вигідної позиції пробив повз ворота. Ігор Йовічевіч продовжував вводити в гру свіжих гравців, випустивши почергово Шведа, Михайліченка й Тотовицького.

А на 78-й хвилині господарі залишилися в меншості: Сікан втікав правим флангом на ворота й був збитий за межами карної зони Паламарчуком – пряма червона картка для голкіпера петрівців.

Остаточний рахунок встановився на 85-й хвилині, коли Тотовицький прострілив з лівого краю штрафного майданчика, а захисник Павлов коліном зрізав м’яч у власні ворота.

2:0 – «Шахтар» здобуває перемогу над «Інгульцем» і продовжує лідирувати в чемпіонаті України.

Наступний матч «гірники» проведуть 19 травня з «Вересом». Гра відбудеться також на «Арені Львів» і розпочнеться о 17:00.

«Інгулець» (Петрове) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:2 (0:0)