• Головна
  • Як абітурієнтам з окупованого Донбасу вступити до університету без атестату про середню освіту: роз’яснення Мінреінтеграції
19:21, 24 липня 2023 р.

Як абітурієнтам з окупованого Донбасу вступити до університету без атестату про середню освіту: роз’яснення Мінреінтеграції

Як абітурієнтам з окупованого Донбасу вступити до університету без атестату про середню освіту: роз’яснення Мінреінтеграції

У Мінреінтеграції на своєму сайті дали роз'яснення, за яким механізмом абітурієнти з тимчасово окупованих територій без атестату про середню освіту можуть вступити в українській ВНЗ. 

Для цього необхідно подати заяву в один з освітніх центрів: «Крим – Україна» або «Донбас – Україна». Вони створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти, куди абітурієнт планує вступати. Обраний для вступу заклад скерує його до прикріпленої школи. 

Скласти ДПА також можна онлайн, провівши дистанційну співбесіду з відеофіксацією. Після цього абітурієнт повинен подати до освітнього центру такі документи:

• заяву на вступ;

• сертифікат ЗНО 2020-2021 або НМТ;

• довідку про взяття на облік ВПО;

• документ, що посвідчує особу (за відсутності – свідоцтво про народження);

• 4 кольорові фотокартки розміром 3х4 см;

• довідку про успішне проходження державної атестації.

Подати їх можна й онлайн, надіславши на електронну адресу обраного освітнього центру.

Однак в Міністерстві освіти та науки зазначають, що якщо вступник із ТОТ не має документів про повну загальну середню освіту, то йому спочатку потрібно скласти державну підсумкову атестацію як екстерн. 

Зазначимо, що вступна кампанія 2023 року проходить у два етапи: перший – з 19 до 31 липня (зарахування на бюджет), другий – до 23 вересня (зарахування на контракт).

Данило Вінниченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донбас #абітурієнти #окупаванітериторії #вступ-2023 #виші
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...