• «Шахтар» програв «Порту» у стартовому матчі Ліги чемпіонів, - ФОТО, ВІДЕО
10:57, 20 вересня 2023 р.

«Шахтар» програв «Порту» у стартовому матчі Ліги чемпіонів, - ФОТО, ВІДЕО

У матчі 1-го туру Ліги чемпіонів «Шахтар» у Гамбурзі приймав «Порту».

До стартового складу «гірників» повернувся голкіпер Дмитро Різник, дебютував за клуб лівий захисник Новатус Міроші, при цьому пару центральних оборонців склали Став Лемкін та Ярослав Ракіцький. У центрі поля вийшов Єгор Назарина, на лівому фланзі атаки діяв Данило Сікан, а на позиції центрфорварда – Кевін Келсі, інформує пресслужба донецького клубу.

Відзначимо, що на перший матч «Шахтаря» на «Фолькспаркштадіоні» прийшло 46 729 глядачів.

Гол Келсі, але 3 м’ячі у відповідь

Зустріч розпочалася неймовірними атаками, і вже в дебюті було забито 3 голи. На 8-й хвилині рахунок відкрили португальці: Різник впорався з пострілом Франку здалеку, але ніхто не завадив Галено зіграти на добиванні.

«Шахтар» програв «Порту» у стартовому матчі Ліги чемпіонів, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Донеччани швидко відповіли: на 13-й хвилині Ракіцький виконав шикарну діагональ на правий фланг, там Зубков заграв Коноплю, який від лицьової навісив на Кевіна Келсі, а форвард головою поклав м’яч під стійку – 1:1.

Проте вже за 2 хвилини гості знову вийшли вперед: Галено перехопив невдалий пас Сікана, увійшов до штрафного та влучно пробив низом. Слідом Різник виручив господарів після удару Хайме. Однак у середині тайму «Порту» таки зміцнив свою перевагу: на 29-й хвилині Галено прострілив з лівого краю, а Таремі в дотик вразив дальній кут.

Шанси оформити дубль мав Келсі, проте в першому епізоді трохи не встиг на пас Міроші, а згодом захисники не дозволили венесуельцю замкнути навіс Зубкова.

Тайм на рівних

Друга половина гри розпочалася з небезпечного удару Назарини – Кошта не без проблем парирував у ближньому куті. Сейвами відповів і Різник, потягнувши постріли Еуштакіу, а потім Франку майже з однієї позиції – правого краю карної зони.

«Гірники» мали можливість скоротити різницю в рахунку, коли Сікан віддав на правий край штрафного Зубкову, та удар Олександра під стійку також узяв голкіпер «портістас».

Темп гри дещо збила серія замін в обох командах – у донеччан на 65-й хвилині вийшли Азаров, Кащук і Бондаренко, а згодом – Гочолеішвілі та Егіналду.

У заключному відрізку матчу ще одну нагоду мав Зубков – знов бив у ближній, але Кошта і цього разу впорався.

Спроби забити мали Судаков та Егіналду, але обидва рази їх блокували. 1:3 – «Шахтар» поступається «Порту».

Наступний поєдинок Ліги чемпіонів «гірники» проведуть 4 жовтня на виїзді з «Антверпеном». До цього підопічні Патріка ван Леувена матимуть низку матчів у внутрішніх змаганнях, найближчий з яких – в УПЛ з «Рухом», що відбудеться у Львові 23 вересня о 19:00.

«Шахтар» (Донецьк) – «Порту» (Порту) – 1:3 (1:3)