• Головна
  • Горлівський виш-переселенець можуть закрити
12:15, 26 вересня
Надійне джерело

Горлівський виш-переселенець можуть закрити

 Горлівський виш-переселенець можуть закрити

 Горлівський інститут іноземних мов можуть закрити.

Про це сайту Донбас СОС розповіла директорка закладу Євгенія Бєліцька.

Колектив вже надіслав пропозиції авторам законопроєкту, щоб не допустити зникнення унікального закладу. Справжній інститут іноземних мов був двічі переміщений через війну та окупацію, а його клон, який у Горлівці працює незаконно, не має залишитися єдиним закладом з такою назвою.

Євгенія Бєліцька вказує на ризики, які закладені у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти)”

“З 2012 року Горлівський інститут іноземних мов є територіально відокремленим структурним підрозділом Донбаського державного педагогічного університету. І якщо згаданий проєкт закону буде прийнятий, ми просто припинимо своє існування як раз у рік 75-річчя з дня заснування нашого інституту, - пояснює директорка, чому цей законопроєкт стосується безпосередньо цього закладу. - Проєкт закону передбачає варіант виділу територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в окремі юридичні особи, але тут постає питання про ліцензування. І якщо кадрові вимоги щодо провадження освітньої діяльності на рівні вищої освіти, які містяться у “Ліцензійних умовах провадження освітньої діяльності”, ми витримаємо, технологічні вимоги (матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності) для нас, двічі переміщеного закладу освіти, - величезна проблема”.

Вона впевнена, що для нашої держави стратегічно важливо зберегти колектив Горлівського інституту іноземних мов, який має повернутися (і повернеться!) в деокуповану Горлівку, де одразу візьметься за розбудову там української освіти.

“На мій погляд, виходом з цієї ситуації є виокремлення у проєкті закону територіально відокремлених структурних підрозділів, які є переміщеними. Ми пропонуємо, щоб реалізація норм цього закону для переміщених територіально відокремлених структурних підрозділів була відтермінована до того часу, коли ми повернемося на деокуповані території й попрацюємо там упродовж принаймні двох років, перш ніж виділитися в окрему юридичну особу, - каже директорка. - 15 вересня відбулися Збори трудового колективу Горлівського інституту іноземних мов, на яких обговорювався проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти)”.

Анастасія Пугачук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #Горлівка #інститутіноземнихмов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...