З кожним роком все більше молодих українців мріють отримати освіту в європейських країнах. Організація системи освіти європейських країн, дозволяє самостійно обрати предмети для вивчення, визначитися з графіком лекцій, взяти додаткові курси. Студент може розраховувати на отримання подвійного диплома за різними спеціальностями.

Престижним являється навчання в Італії. Саме італійський університет (Болонський) став зразком, для вибудовування систем освіти в сучасних навчальних закладах. Легкою є процедура вступу до ВНЗ. Володіння італійською не являється обов’язковою умовою вступу. Частіше викладання ведеться англійською мовою. В навчальних закладах відсутні фіксовані освітні програми, студенти самі формують зручний графік лекцій та іспитів. В Італії на високому рівні налагоджене викладання архітектури, міського планування, машинобудування. Політехнічні ВНЗ в Турині та Мілані мають високий рейтинг серед світових технічних навчальних закладів. Все більшої популярності набуває отримання не тільки вищої, але й середньої освіти за кордоном. Українці прагнуть навчатися в Польщі, тому, що з’являється можливість надалі здобути освіту в Європі. Важливо, що навчання в Польщі після 9 класу в ліцеї чи технікумі, передбачає проживання іноземців на території навчального закладу. В ліцеї учні отримують середню європейську освіту, що є перепусткою на вступ до європейських ВНЗ. В технікумі є можливість оволодіти вибраною професією. Освіта в ліцеях і технікумах безкоштовна.

Здійснити мрію про навчання за кордоном допомагає Європейська академія освіти, що розташована в Любліні. Заклад допомагає молодим людям підготуватися до навчання в європейському ВНЗ. До співпраці залучають викладачів з ВНЗ різних країн світу. Навчальний заклад надає супровід й допомогу до самого вступу в обраний європейський ВНЗ.