Українські хакери зламали пошту помічника Суркова

У кіберпросторі немає мирних договорів, меж і Мінських угод. Після зміни в Україні Президента інформаційна і віртуальна агресія Російської Федерації проти України зовсім не ослабла, а навпаки, знайшла новий курс відповідно до сучасних трендів.

Ми - члени проекту «Кіб.орг», українські хактивісти, за власною ініціативою беремо на себе функції захисту держави в інформаційному і кіберпросторі спільно з іншими волонтерськими рухами. Спробуємо організувати ряд ефективних ініціатив зі збору інформації, аналізу, ідентифікації та протидії ворожому впливу. Ми продовжимо почату справу легендарними учасниками Українського кіберальянса важливою добровольчою роботою в інформаційному просторі. Будемо це робити незважаючи на те, що в такий важкий час уряд України замість підтримки волонтерських ініціатив вдається до невиправданого переслідування і утиску прав їх окремих учасників.

Сьогодні ми хочемо розповісти, як на тлі поширення коронавірусу в світі, уряд РФ використовує свої інформаційні підходи по маніпулюванню свідомістю своїх громадян і введенню в оману іноземних держав.

Йтиметься про дамп електронної пошти громадянина РФ - Рапопорта Бориса Яковича, який майже 10 років працював безпосередньо під керівництвом Суркова, в пресі його також називали куратором Новоросії. Свій гучний і несподіваний відхід з управління президента з соціально-економічного співробітництва з державами СНД, Абхазією і Південною Осетією в кінці 2014 року він публічно пояснював станом здоров'я.

1589791787Рапопорт.jpg

Рапопорт Б.Я.

Після перерви він повернувся на державну службу, в даний час є заступником начальника управління президента щодо забезпечення діяльності держради РФ. З приймальні його начальника - Харічева Олександра Дмитровича, в пошті йде інтенсивний обмін документами.

1589791818Харичев.jpg

Харичев А.Д.

Безпосередньо на Рапопорта працює Соколова Катерина Микитівна, керівник Департаменту стратегічних досліджень і прогнозування Експертного інституту соціальних досліджень (ЕІСІ), к.п.н., +7 (916) 6043329, [email protected] Вона готує документи, довідки, презентації.

1589791858Соколова Екатерина Никитична 1.jpg

Соколова Е.Н.

У пошті зустрічаються й інші політтехнологи, наприклад досвід Іспанії і Португалії по коронавірусу узагальнює Кузнецов Гліб Сергійович, член ради директорів і керівник експертної ради ЕІСІ.

1589791888Кузнецов Глеб Сергеевич 1.jpg

Кузнецов Г.С.

Соціологічними дослідженнями займається Макаренко Борис Ігорович, завідувач кафедри Центру політичних технологій Вищої школи економіки.

1589792803Макаренко Борис Игоревич.jpg

Рапопорт займається виборами, курує обрання кандидатів від партії влади в Примор'ї і Санкт-Петербурзі, а з кінця 2019 року активно працює над організацією голосування за зміни до конституції РФ, що де-факто є узурпацією влади нинішнім президентом. Працює Рапопорт на Сергія Кирієнка, до виступів якого пишуть тези, готують аналітичні матеріали та довідки.

Починаючи з середини березня в регулярному огляді проблем і ризиків, що є одним з робочих документів, з'являється тема коронавіруса як фактора ризику, який може негативно вплинути на голосування за зміни до конституції.

[2020-03-16 Проблемы и риски].

19 березня політтехнологи стурбовані своїм висновком, що Путін погано виглядає на тлі лідерів західних країн, які приймають рішучі заходи, особисто беруть участь в нарадах по COVID-19 і багато виступають в ЗМІ та соціальних мережах.

Цитата:

Обращения к нациям: риск негативного сравнения Путина с лидерами западных стран на фоне распространения коронавируса

В период с конца февраля по середину марта ведущие лидеры западных стран выступили с публичным обращением к гражданам от 2 до 4 раз. Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон дает ежедневные брифинги с 16 марта. На фоне международного опыта возникает риск обвинений в адрес Президента России в сокрытии информации о распространении вируса, либо в недостаточном внимании к проблеме. Президент США Дональд Трамп комментирует информацию о коронавирусе с января на публичных мероприятиях и в Twitter. В настоящий момент Трамп каждый день выступает по теме перед журналистами. 

[2020-03-19 Проблемы и риски]

Проведене соціологічне дослідження показує, що фактор вірусу здійснює на громадян досить великий вплив, тому приймається рішення використовувати його при підготовці населення до голосування за зміни до Конституції.

Пишуть технічне завдання для інформаційних каналів, в якому задають жорстку військову риторику і прописують чіткі рекомендації, аж до сюжетів. ЗМІ повинні відображати життя? Ну що ви, для лихих кремлівських технологів це застаріле поняття, у них засоби масової дезінформації активно формують порядок денний населення. Вчора треба було показувати як зміни до конституції зроблять життя кращим - будь ласка. Сьогодні треба давати військові зведення з коронавірусного фронту - і тут пропагандисти з журналістськими корочками готові до дії. Але при цьому медикам і журналістам дана команда ні в якому разі не говорити про реальні масштаби хворих, а також померлих людей. Зараз влада Росії показує в 5 разів менше хворих ніж в США! Судячи з усього, тестують на захворювання тільки у великих містах, а про велику кількість хворих свідчать численні відео в Ютубі самих росіян про введення власне в ці великі міста військових частин з бронетехнікою - напевно побоюються непокори простого народу, якщо ситуація з хворими зовсім вийде з під контролю.

Цитата:

Репортажи с мест по сюжету коронавируса должны напоминать репортажи с мест ведения боевых действий, причем в большинстве своём не из Москвы и Санкт-Петербурга. Вот корреспондент вместе с врачами в защитной одежде едет с врачами по вызову к больному, позвонившему в скорую где-нибудь под Саратовом. Тут не подтвердилось. Там принято решение о госпитализации. Вот губернатором или мэром (местным представителем оперштаба, санитарным врачом области и т.п.) разбирается сигнал о невыезде скорой к больному с «похожими симптомами». Выясняется, что это грипп или что вызова не было (фейк или ошибка). Или что не хватает скорых, изоляторов в местных больницах, тут же идет запрос на перевозку людей с симптомами в другой населенный пункт. Кому-то — благодарность, кого-то снимают с должности. 

[2020-03-21 Анти-паника]

25 березня Путін виступає зі зверненням до населення РФ з приводу коронавірусної кризи. У дампі пошти Б.Рапопорта ми знаходимо план таргетування його виступу і чітко прописані тези для коментування цього звернення. У розвиток нашої публікації рекомендуємо проаналізувати виступи російських публічних персон в аспекті відповідності заявленим тезам. Ми цього робити не будемо, оскільки ця проблематика лежить за межами наших досліджень.

[2020-03-25 Тезисы для комментирования обращения Путина]

Перекласти відповідальність на регіональну владу радять кремлівські аналітики. І дійсно, це було реалізовано, широко висвітлювалося в медіа.

15897921012020-03-27 Проблемы и риски.jpg

[2020-03-27 Проблемы и риски]

У матеріалах дампа пошти Б.Рапопорта постійно зустрічається планування тез для виступів різних спікерів - журналістів, політиків, артистів та інших. Наприклад, 28 березня в довідці про хід підготовки до голосування, яку готують Кирієнку, йдеться про те, що заявить Л.Рошаль через 3 дня:

цитата:

В части информационной работы и экспертного сопровождения запланировано:

 ...

- в четверг совместно с ОНФ будет выпущена колонка Л.М.Рошаля, продвигающая идею, что решение о назначении даты выборов будет принимать медицинское сообщество. 

1589792153Рошаль.jpg 1589792227Справка для Кириенко.jpg

У довідці для Кирієнко від 02.04.2020 подається звіт про проведену операцію:

В АиФ в соответствии с планом вышло интервью Л.М.Рошаля, продвигающая идею, что решение о назначении даты выборов будут принимать врачи.

1589792257Рошаль 2.jpg

Аналогічно представлені інші кейси, в довідці від 28 березня план, а 2 квітня звіт про реалізацію. Максим Григор'єв, член громадської палати рф, один з експертів ЕІСІ, виступив чітко відповідно до плану.

28.03.2020

1589792287Григорьев 1.jpg

02.04.2020

1589792309Григорьев 2.jpg

Стаття вийшла 1 квітня.

1589792330Григорьев 3.jpg

[2020-03-28 Справка для Кириенко]

Формулюються рекомендації для ЗМІ, блогерів, інфлюенсерів по меседжам, які рекомендує (вимагає -?) поширювати влада. Після чого все ретельно моніториться, особливо телебачення як основний засіб впливу на населення. У записці з аналізу телеконтенту на вихідних 28-29 березня говориться, що тільки 10% від переданих кейсів реалізовані. Однак тут йдеться про конкретні сюжети, які були прописані політтехнологами, їх може бути не багато. А загальні рекомендації ЗМІ витримують, позитивні сюжети переважають, за винятком НТВ та Першого каналу.

1589792370Коронавирус. Картина ТВ.jpg

[2020-03-30 Аналитическая записка]

1 квітня Б.Рапорот пише записку під назвою "П'ять комунікаційних ризиків". Серед названих проблем найбільший інтерес для нашого дослідження представляє маніпулювання моральною стороною того, що відбувається. Якщо ще недавно засобам масової інформації рекомендували критично висвітлювати карантинні зусилля інших країн, щоб на їхньому тлі російська влада виглядала виграшно, то тепер, коли стало вигідно, замовляються нові тренди:

Прекращение шельмования Запада, а наоборот демонстрация эффективности предпринимаемых там карантинных мер (пусть и с запозданием, и с большими жертвами). 

15897924055 коммуникационных рисков 1.jpg

[2020-04-01 Пять коммуникационных рисков]

Також для відбілювання російської влади пропонується використовувати негатив по відношенню до Білорусі.

1589792435Рекомендации для ТВ 1.jpg

[2020-04-07 Рекомендации для ТВ]

Цікаво спостерігати як кремлівські технологи розпоряджаються медіа і людьми в повній впевненості в їх підпорядкуванні. Наприклад, у відповідь на публікацію агентства «Bloomberg» про накопичення владою Росії резервів на сотні мільярдів доларів через побоювання, що ціни на нафту будуть залишатися низькими, в той час як інші країни виділяють значні суми на підтримку економіки, пропонується:

Выпустить в медиа группу лояльных инвестбанкиров и экономистов и представителей крупных финансовых групп – например Фонда прямых инвестиций и пр.

15897924602020-04-08 Блумберг.jpg

[2020-04-08 Блумберг]

Ми бачимо, що Кремль тисне не тільки на журналістів і медійних суб'єктів, але і на політичні партії. Так, після публікації російського співака Шнурова (в Чистилищі) в особистому Instagram критичних віршів про Путіна-обнуліна, половежців і половців, що розглядається кремлівцями як ризик, планується наїзд на партію, членом якої є Шнуров.

15897924962020-04-09 Шнуров 1.jpg 15897924972020-04-09 Шнуров 2.jpg

[2020-04-09-1 Шнуров]

У довідці від 9 квітня прописані суворі рекомендації про необхідність демонструвати позитив, робити акцент на лікарях і оголосити мораторій на невигідні для влади теми.

15897925292020-04-09 КОРОНАВИРУС.  ТЕМЫ ИТОГОВЫХ ПРОГРАММ 1.jpg

[2020-04-09-2 КОРОНАВИРУС. ТЕМЫ ИТОГОВЫХ ПРОГРАММ]

Всі матеріали про коронавірус з дампа Б.Рапопорта:

[коронавірус-в-РФ]

Таким чином, аналіз дампа пошти кремлівського чиновника Бориса Рапопорта показує, що тема пандемії в РФ активно використовується для досягнення політичних цілей. Роботу команди, яка безпосередньо займалася підготовкою населення до голосування за зміни до конституції, перепрофілювали на коронавірусну тематику. На основі залучення населення в проблему карантину кремлівські технологи готують грунт для майбутніх політичних маніпуляцій. ЗМІ й експертне середовище знаходяться в прямому підпорядкуванні у владних структур і виконують їх рекомендації та розпорядження. Інформація про кількість хворих та померлих носить не реальний, а політичний характер, що говорить про неприпустимість довіри російським офіційним інформаційним джерелам.

хакеры Россия
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Сегодня, 27 мая, «Укрзализниця» открыла продажу билетов на поезд 136/135 «Киев - Покровск». Поезд будет отправляться из Киева - с 1 июня по нечетным, с Покровска - со 2 июня по четным, сообщает сайт Укрзализници. Также, продажа билетов открыта на поезда: Согласно постановлению Кабинета Министров Украины №392 продажа билетов открыта на 50% мест в поездах. Билеты теперь можно приобрести через официальный сайт компании и в железнодорожных кассах.Пассажиры буд...
Политика
Главарь «ДНР» Денис Пушилин принес извинения жителям Донбасса за обстрел оккупантами жилых кварталов. Об этом Пушилин написал на своей официальной странице в Твиттер. «Приношу соболезнования пострадавшим жителям Донбасса за несогласованный обстрел жилых кварталов нашими подразделениями. Обещаю взять под личный контроль расследование фактов нарушений Минских соглашений вооруженными силами ДНР!»,- написано на странице Пушилина. Признание Пушилина горячо комм...
Политика
Министр иностранных дел Дмитрий Кулеба заявил, что оккупационные администрации "ЛДНР" будут расформированы после возобновления контроля Украины над оккупированными территориями. Об этом он рассказал в комментарии телеканалау ATR, сообщает Lb.ua. Кулеба отметил, что когда с оккупированных территорий будут выведены российские войска, а Украина будет контролировать границу, такие "администрации" не смогут существовать. Он подчеркнул, что представителям террор...
Бизнес
К закрытию межбанка американский доллар в покупке подскочил на 1 копейку, а в продаже не изменился.  Евро в покупке подорожал на 9 копеек, а в продаже на 8 копеек, сообщает Минфин. Валюта Открытие 27 мая Закрытие 27 мая Изменения доллар 26,94/26,97 26,95/26,97 1/0 евро 29,51/29,55 29,60/29,63 9/8 рубль 0,3786/0,3793 0,3777/0,3782 0,0016/0,0011 Открылись торги по доллару в диапазоне 26,9400-26,9700 грн/$, торги по евро открылись в диапазоне 29,5181-29,5510...
Общество
Кабинет министров рассмотрел проект постановления "О внесении изменений в Правила регистрации места жительства". Это решение опубликовал в своем Telegram-канале нардеп Алесей Гончаренко, сообщает Lb.ua. Теперь при регистрации несовершеннолетнего ребенка не будут требовать документы, подтверждающие право на проживание в жилье по адресу регистрации места проживания родителей/одного из родителей или законного представителя. В случае отсутствия этих документов...
Спорт
Сегодня, 27 мая «Шахтер» провел второй контрольный поединок перед возобновлением чемпионата Украины. На поле тренировочного комплекса в Святошино «горняки» встретились с «Оболонью-Броваром», представляющим Первую лигу. Спарринг завершился уверенной победой чемпиона, сообщает пресс-служба донецкого клуба..Кадровые деталиЛуиш Каштру во втором матче подряд задействовал Владислава Вакулу на позиции правого латераля. Исмаили, у которого ранее было небольшое пов...
Блог редакции
Сайт 62.ua был основан в феврале 2009 года, как интернет-СМИ, которое подробно освещает все аспекты общественно-политической, культурной и спортивной жизни Донецка и региона.  После захвата российскими оккупантами Донецка мы отказались работать в условиях диктата пророссийских боевиков и весь коллектив редакции, вынужденный покинуть Донецк в 2014 году из-за физической угрозы жизни и патриотической позиции, стали вынужденными переселенцами, переехав на своб...
Общество
Переход областей ко второму этапу карантина, который предусматривает ослабление, возможен при условии соответствия эпидситуации в области определенным критериям. Эти критерии отражают контроль за передачей вируса, уровень способности лечебной сети, учреждений эпидемиологического профиля и системы здравоохранения в целом противодействовать распространению острой респираторной болезни COVID-19, вызванной коронавируса SARS-CoV-2 и, соответственно, позволяют к...
Общество
На оккупированной территории Донецкой области из аптек исчезла перекись водорода. Есть проблемы и с медицинскими масками. Как пишут информ-ресурсы ОРДО об этом сегодня шла речь на брифинге "министра здравоохранения ДНР" Ольги Долгошапко. По ее словам, дефицит перекиси водорода создан искусственно. «Мы разобрались в ситуации: дефицит создан искусственно. В ближайшее время перекись водорода появится в аптеках», — сказала Долгошапко. Она также добавила, что в...