Турбота про красу і здоров'я сьогодні хвилює більшість людей. Багато займаються спортом, їдять здорову їжу, ведуть активний спосіб життя. Але часом забувають про найголовніше – повітрі, яким ми дихаємо! Чи замислювалися ви коли-небудь, що атмосфера в квартирі або офісі не зовсім благотворно впливає на ваше самопочуття? Однією з найбільш частих причин є пересушене повітря. Чим же воно шкідливе?

- Погіршується стан шкіри, вона стає стягнутою, починає лущитися.

- Збільшується ламкість волосся.

- Спостерігається сухість та подразнення слизових оболонок очей і носоглотки.

- Погіршується самопочуття і опір вірусам.

- З'являється слабкість і головний біль.

- Загострюється алергія, астма, захворювання дихальних шляхів.

- На навколишніх предметах накопичується статична електрика – можуть бити струмом.

- Кімнатні рослини починають чахнути навіть при належному поливі.

Особливо сухе повітря негативно позначається на маленьких дітей і чутливих людей. Найчастіше проблеми виникають взимку, коли включені опалювальні прилади і немає притоку кисню в приміщення. Вважається, що нормальний рівень вологості повинен бути не нижче 30 – 40%, а для дитячих кімнат – не менше 50%. Виміряти його можна за допомогою гігрометра.

Традиційні «холодні» зволожувачі в магазині euro-technika.com.ua мають спеціальний фільтр, який опущений приблизно на третину в піддон з водою. Виконаний з обробленої целюлози, він завжди залишається сирим. Через нього за допомогою вентилятора проганяється повітря, який при цьому зволожується. Як правило, за допомогою приладу вдається підвищити рівень вологості не більше ніж до 60%, так як його продуктивність не дуже велика. До переваг можна віднести невисоке енергоспоживання і доступну вартість. Найчастіше зволожувачі традиційного типу набувають в невеликі приміщення, наприклад, квартири, коли потрібно лише підтримувати нормальний рівень вологості повітря. Це оптимальний варіант для дитячих кімнат, так як холодний пар не представляє загрози для малюків. Плюсом є і низький рівень шуму – 35 дБ (порівняно з приглушеним розмовою). У пристрої є фільтри для видалення пилу і бактерій, що сприяє створенню здорового мікроклімату. На ринку представлена величезна кількість таких пристроїв, причому виробники пропонують моделі різних форм, кольорів, дизайнерських виконань. Легко підібрати стильний прилад, який гармонійно впишеться в дизайн кімнати.

Парові «гарячі» зволожувачі набагато продуктивніше. Працюють за принципом чайника – вода нагрівається і випаровується у вигляді пари.