Про розширення списку, повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Як передають останні політичні новини, глава уряду доручив одночасно доповнити список фізичних та юридичних осіб з Росії, яких торкнуться українські санкції.

Захист внутрішнього ринку

- Це відповідь на економічну агресію з боку РФ. Ми будемо продовжувати захищати свій внутрішній ринок, так само, як українські збройні сили, захищають зброєю території нашої незалежної держави, - сказав Яценюк в ході засідання ради міністрів. Список заборонених товарів з Росії ще не опублікований. Відомо лише, що згідно з попередніми розпорядженнями уряду, ембарго має працювати з 10 січня по 5 серпня поточного року.

Ще ембарго

Перший список урядом Яценюка був підписаний в останні дні грудня у відповідь на санкції, введені Росією у зв'язку з набранням чинності торговельної частини угоди про асоціацію Україна-ЄС (DCFTA). До нього увійшли, зокрема, м'ясо яловичина і свинина, м'ясо і вироби з птиці, риба, краби і молюски, молочні продукти, сири і солодощі, макаронні вироби, печиво та вафлі, а також пироги, картопляні чіпси, вироби з кави, соуси, пиво, спирт етиловий, горілка, корм для домашніх тварин і креми.

Російська помста

Росія вважає, що угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС завдає шкоди російським економічним інтересам, і застосувала відповідних заходів для захисту свого іміджу. Прем'єр-міністр Яценюк казав у минулому році, що втрати України внаслідок ембарго з боку Росії складе в поточному році близько 600 млн доларів. Повідомив також, що протягом останніх трьох років Україна знизила залежність від експорту продовольства на російський ринок з 35 до 12,5 відсотка.

Для російських вантажівок заблокували проїзд по трасі, яка веде до кордону з Білоруссю. Блокування підтримав лідер кримських татар, депутат українського парламенту, Рефат Чубаров.