Обираючи б в ноутбуки, потенційний покупець повинен взяти до уваги, що цей прилад бажано обирати з особливою уважністю. Наприклад, далекоглядний покупець перш ніж зробити остаточний вибір, зверне увагу не тільки на характеристики приладу, але і на місце, де він його може придбати. Саме тому навіть вживані гаджети варто купувати у ліцензованих магазинах, де дається хоч невелика гарантія та є можливість залишити відгук. Це закономірно, адже навіть вживаний ноутбук є дорогим гаджетом, заплативши за який хочеться щоб він пропрацював відносно довго.

Як обрати вживаний ноутбук

Більшість людей думають, що покупка вживаного ноутбука практично гарантує, що з ним в майбутньому будуть проблеми. І чим дешевший прилад, тим швидше потрібно чекати цих проблем. Але це далеко не завжди так. Звісно, можуть бути винятки, але вони не є правилом. Щоб не виникало проблем, потрібно дотримуватись декількох важливих порад:

  • Покупку здійснюйте в магазині, якому можна довіряти. Таких магазинів не так багато. Наприклад, платформа Trium, яка привозить ноутбуки з Європи та США. Оскільки магазин звертається тільки до офіційних постачальників, пристрої практично завжди знаходяться у дуже гарному стані. Навіть ідеальному.
  • Зверніть увагу на потужність та технічні характеристики, а не ганяйтесь за зовнішнім виглядом. Зовнішність більшості вживаних ноутбуків може мати певні дефекти. Але у більшості випадків ці дефекти ніяк не впливають на технічні характеристики пристрою. Тому якщо стоїть вибір між ноутбуком з ідеальним зовнішнім виглядом але слабкими характеристиками, і не таким привабливим зовні, але сильним у технічному плані пристроєм, бажано відати перевагу другому. Особливо, якщо у гаджета більш потужний процесор або відеокарта. Під час перегляду фільму на ноутбуці, вас буде цікавити не те яка у нього клавіатура, а наскільки якісно та швидко відображається відео.
  • Переконайтесь, що пристрій проходив перевірку стрес-тестами. Це дозволить оцінити ступінь зношеності, технічні характеристики та побачити іншу важливу для покупки інформацію.

Однак, все ж існує певна підбірка вимог по актуальності ноутбуку. Наприклад,  по характеристикам процесора, відеокарти, ємності акумулятора та не тільки. Якщо ці характеристики будуть менші якоїсь певної норми, вони зроблять ноутбук не таких привабливим. Навіть не дивлячись на низьку ціну. Особливо якщо йде мова про акумулятор ноутбука. Якщо заряд зовсім не тримається, прилад перестає бути мобільним, а отже, і одна з його головних переваг зникає. Але якщо акумулятор можливо замінити, з відеокартою та процесором не все так просто. В принципі, заміна можлива, але коштують ці деталі дуже дорого.

Які вживані ноутбуки можна назвати найбільш популярними у 2021 році

Ноутбуки повинні бути мобільними, з високими технічними та зовнішніми характеристиками. Тому ми постарались виділити декілька вживаних моделей ноутбуків, які користуються особливим попитом на Україні.

  • Asus ROG G750JM. Це доволі великий ноутбук, діагональ екрану якого складає 17,3-дюйма. Завдяки таким габаритам апарат є доволі важким (важить майже 5 кг), тому більше підходить людям, які готові працювати на ньому виключно вдома. Носити з собою такий важкий та великий пристрій може бути непросто. Апарат працює на процесорі Intel, а у якості відеокарти використовується NVIDIA GeForce GTX 860M з 2 Гб пам'яті. Завдяки такому залізу, пристрою доступні не тільки звичайні фільми, але найсучасніші ігри на максимальних настройках.
  • MSI GE70 Apache Pro 2PE. Це також великий 17,3-дюймовий ноутбук, який важить 3 кілограма. У приладу є продуктивний процесор і відеокарта NVIDIA GeForce GTX 860M. Акумулятор на 4400 мА/год не розчарує власника ноутбука.
  • Lenovo Legion Y520. Має 15,6-дюймовий екран, важить 2,4 кілограма. Призначений не тільки для ігор, але і для роботи з різноманітними програмами. Присутня матриця IPS, відеокарта NVIDIA GeForce GTX 1050. Але користувачі часто незадоволені якістю звуку. Якщо вам це не принципово, тоді цей ноутбук буде прекрасним вибором.

Остаточне рішення, який прилад обрати, залежить тільки від вас. Важливо, щоб вибір задовольняв вимоги.