Не можна сказати, що поняття "хаб для системи "Розумний дім" та "шлюз Xiaomi" стали синонімами. Однак поширеність рішень китайського бренду та гнучкість в інтеграції з багатьма системами «Розумний дім» роблять їх безальтернативними. Вигідно купити центр управління розумним будинком ви можете на сайті інтернет-магазину wisehome.com.ua!

Пристрої та готові комплекти різних виробників мають як переваги, так і недоліки. Наприклад, вартість рішень Amazon та Ajax висока, в номенклатурі не вистачає камер та деяких інших пристроїв, голосовий помічник не підтримує українську мову. Недорогих пристроїв Wulian недостатньо для того, щоб сформувати повноцінну систему керування будинком.

На тлі аналогів шлюзи Xiaomi виглядають універсальними. З одного боку, вони коштують недорого, їхня доступність на українському ринку висока. З іншого боку, є мовні обмеження у використанні.

«Розумний дім» зі шлюзом Xiaomi: вибираємо модель

На кінець 2021 року лінійка бренду включала близько десятка моделей. До них додається AqaraHub (EU) для європейського та українського ринків, а також мульти-інтерфейсний Aqara M2 Hub.

За достатньої функціональності обидва коштують значно дорожче, ніж шлюзи Xiaomi Gateway другої чи третьої серій. Саме останні заслуговують на особливу увагу — на роль «серця» системи управління будинком і його безпекою вони підходять краще за інших.

Ключова перевага моделей шлюзів Xiaomi Gateway - мульти інтерфейсність. Але якщо другий Gateway підтримує лише Wi-Fi та ZigBee, то третя версія здатна працювати і з Bluetooth. Отже, підключати через хаб можна всю лінійку пристроїв для створення розумного будинку.

Xiaomi шлюз розумного будинку Gateway 2

Модель є покращеною версією першого хаба Xiaomi Gateway ZigBee, який вже не виробляється. Апгрейд дозволив не лише слухати інтернет-радіо, а й підключатися до сторонніх екосистем управління будинком. Зараз модель не виробляється, проте у продажу, мабуть, ще є. Можливості пристрою:

- працює як нічник та будильник;

- забезпечує передачу сигналів із ZigBee пристроїв - датчиків;

- дозволяє створювати сценарії з використанням функціоналу програми Mi Home;

- підтримує роботу пристроїв за сценаріями навіть за відсутності інтернет-з'єднання.

З недоліків крім відсутності BLE у шлюзу Xiaomi відзначають більшу, ніж у третьої версії, висоту та необхідність підключення безпосередньо до електромережі. Це може стати проблемою, якщо врахувати, що доведеться використовувати адаптер під євророз'єм або універсальну розетку. Другий варіант - зручніший.