Енергозберігаюче будівництво – технологія, яка розроблена для будівництва споруд для максимально низького рівня енергоспоживання. Рівень енергоспоживання в такому будинку, за стандартом не повинен перебільшувати 50 кВт/год/(м2/ рік). Головною відмітною особливістю енергозберігаючих будинків є відмінна термоізоляція з допомогою спеціальних зовнішніх конструкцій, що мінімізує втрату тепла в будинку.

Будинок втрачає тепло через всі огороджувальні конструкції, а саме стіни, дах, вікна, тому для збереження енергії тепла необхідно покращити рівень теплоізоляції всіх цих елементів будинку. Термоізоляція відбувається з допомогою спеціальних матеріалів, до того ж варто враховувати й необхідність встановлення енергозберігаючої системи вентиляції.

Для холодних зим питання енергозбереження завжди було актуальним, проте зараз він встав вкрай гостро, багато господарів вже застосовують різні методи термоізоляції будинків, однак не завжди це вдається здійснити досить якісно без необхідного обладнання. В оновлених стандартах будівництва ТОВ "Энергосервисная компания Адамсон" запропоновані норми, про які покликані поліпшити енергозбереження в нових будинках і будівлях. Однак більшість звичних нам будматеріалів не можуть забезпечити збереження тепла в будинку належним чином.

Багато будівельних компаній звертаються за допомогою до своїх європейських колег, що б перейняти досвід ефективного енергозберігаючого будівництва. За європейськими стандартами – енергозберігаючим будинком можна назвати будинок, в якому опалення відбувається за рахунок власного автономного котла, при цьому будинок оснащений замкнутою системою опалення. Це обумовлено тим, що за умови опалення центральним водяним або газовим котлом тепло витрачається дуже не ефективно і втрачає велику частину енергії ще до того як проникне в будинок. Виходом може стати прогресивне використання нових енергозберігаючих технологій і матеріалів.

За підрахунками розробників технологія пасивного будинку дозволяє скоротити споживання енергії в будинку у вісім, а то й десять разів. Ідея технології полягає в тому, що б створити безперервну оболонку будівлі з підвищеною теплоізоляцією і певним постійним коефіцієнтом теплопровідності. При цьому враховується компактність будівлі, можливість використання сонячної енергії, використання віконних профілів і самих вікон високої якості, герметичність будови. Технології будівництва житла з технологією пасивний будинок вже широко застосовуватися в багатьох країнах.