На що схожа робота таксиста?
Здавалося б, робота таксиста проста — водій більшу частину дня сидить за кермом, і його основне завдання — перевозити людей або багаж. Однак робота вимагає специфічних навичок — не кожен підійде для цієї відповідальної професії.
Водій таксі — з чого почати?
Щоб стати водієм таксі, людина повинна мати водійське посвідчення категорії В, автомобіль та отримати ліцензію. Легальне заняття цією професією передбачає створення бізнесу, наприклад, одноосібного підприємства.
Мабуть, найвигідніша робота в таксі в Києві. Це велике місто, де таксисти не скаржаться на брак клієнтів. Що важливо, ви не мусите шукати клієнтів самостійно — таксомоторні корпорації дбають про рекламу та охоплення потенційних зацікавлених осіб.
Що передбачає робота водієм таксі?
Ви любите водіння і вважаєте, що керувати автомобілем легко? Якщо ви шукаєте роботу, яка поєднує вашу пристрасть до авто з можливістю заробляти, варто подумати про роботу водієм таксі. Що саме передбачає ця робота? Водій таксі відповідає за перевезення людей (а іноді й речей) до обраного місця. До його обов'язків також входить допомога клієнтам з багажем, забезпечення безпеки поїздки, стеження за станом автомобіля і розрахунок за транспортні витрати.
Для цієї професії не потрібна спеціальна освіта. Можна працювати як співробітником таксомоторної корпорації або як співробітником популярного перевізника, де таксі з фіксованою вартістю проїзду замовляється сучасним способом, тобто за допомогою додатку. Варто додати, що дуже часто робота таксиста відбувається в нестандартний час — наприклад, вночі.
Якими рисами характеру повинен володіти хороший таксист?
Представники цієї професії щодня зустрічаються з людьми. Звідси переконання, що таксисти повинні вміти слухати, бути контактними та відкритими до нових знайомств. Звичайно, бувають випадки, коли клієнти не хочуть йти на контакт, тому хороший водій таксі повинен проявляти певну гнучкість і делікатність у цьому питанні. До якостей успішного водія таксі також належать:
- вміння тримати свої нерви під контролем, коли ситуація на дорозі складна;
- хороша концентрація уваги та рефлекси;
- розсудливість;
- розподілена увага.
Бути водієм таксі не завжди легко, тому важливо вміти керувати автомобілем, пересуватися містом і добре орієнтуватися на місцевості. Знання коротких шляхів, організація руху на основних магістралях або прогнозування інтенсивності руху в певний час, наприклад, у центрі або на околицях міста, є додатковими перевагами. Звичайно, не варто забувати про відмінне знання правил дорожнього руху.
Робота в таксі — ризики
Водії таксі — одна з груп працівників, найбільш вразливих до розбійних нападів. Власне, про такі напади часто повідомляють засоби масової інформації. Однак це не єдина небезпека, яка підстерігає в цій професії — варто пам'ятати й про проблеми зі здоров'ям.
Сидячий спосіб життя, хоч і може здаватися привабливим і приємним, насправді негативно впливає на здоров'я людини. Водії таксі дуже часто скаржаться на болі в спині — достатньо лише кількох годин за кермом на день, щоб через деякий час з'явилися проблеми зі спиною.
Хоча, здавалося б, таксисти не відчувають стресу, виконуючи свою роботу, все навпаки. Стрес викликає, наприклад, відповідальність за чуже життя — кожен водій несе відповідальність за клієнта, якого він везе. У цій професії стають корисними холоднокровність і швидкі рефлекси — і саме ці якості багато в чому визначають, чи вважається таксист хорошим водієм, чи ні.
Якщо вас не лякають ризики та ви маєте необхідні риси характеру й навички, то можете спробувати свої сили за кермом і почати заробляти гроші, займаючись улюбленою справою.